1 Mayıs 2013 Çarşamba

Makyajla Daha Zayıf Görünmenin Yolları

Zayıf ve fit görünmeyi şüphesiz hepimiz isteriz. Makyaj hileleriyle istediğimiz görünüme kavuşmak mümkün! Yanakların daha ince,yüzün daha göz alıcı ve seksi bir hale dönüşmesini sağlayacak makyaj tekniklerinden bahsedelim.


Elmacık kemiklerini ön plana çıkararak makyaj tekniklerini adım adım öğrenerek daha etkileyici bir görünüm yakalayabiliriz. Uygulayacağımız bu taktiklerle hem ince bir yüze hemde mükemmel bir makyaja sahip olabiliriz.

Öncelikle elmacık kemiklerini ve çene kısmını ön plana çıkarmalıyız. Bunun için bir açık, birde koyu tonda fondötene ihtiyacımız var. Şimdi yüzümüze en uygun fondöteni uygulayabiliriz. Ardından 1-2 ton koyu olan fondöteni yumuşatmak istediğimiz bölgelere dokundurabiliriz.

Yüzümüzün üst bölümünde,kulak kenarından başlayarak alnımızın iki tarafına gölgelemeler yapabiliriz. Daha sonra kulak memesinden başlayarak yanak çukurundan buruna doğru kavisli bir gölgeleme yapmalıyız. Bu işleme yüzü kontürleme adı veriliyor ve bu işlem elmacık kemiklerimizi belirginleştirecek ve yüzümüze daha anlamlı bir ifade katacaktır. Daha önceden yüz kontürleme tekniğiyle ilgili yazımı okumak için tıklayın.

Allık,yuvarlak yüzlerde elmacık kemiği üzerinden yanlara yani gözün dış ucuna doğru,aşağı bölümde ise yanak çukurunda bir üçgen oluşturacak biçimde sürülmelidir.
Kullanmamız gereken allık bronz olmalıdır. Bu tip yüzlerde dikkatin orta bölüme çekilmesi gerektiği için rujumuzun koyu,kaşlarımız ve gözlerimiz ise bütünlük oluşturmalıdır!

Sevgiler...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Değerli yorumunu paylaştığın için teşekkür ederim :)