14 Nisan 2014 Pazartesi

DOVE'DAN KADINLARA MESAJ:GÜZEL HİSSETMEK SENİN ELİNDE

150 milyonun üzerinde insana ulaşarak tüm zamanların en çok izlenen videosu olan Gerçek Güzellik Çizimleri’nin ardından Dove,  66 ülkede paylaştığı yeni Dove: Bant Projesi ile kadınları kendi iç seslerini dinlemeye davet ediyor.


Dove: Bant Projesi
Dove, Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştirdiği son araştırma ile kadınların hisleri ve dış görünümleri arasındaki önemli ilişkiye dikkat çekiyor. Kadınların dış görünümleri ve özgüvenleri üzerine yaklaşık 30 yıldır çalışmalar yapan New York Times’ın en çok satan yazarlarından Psikolog Dr. Ann Kearney-Cooke rehberliğinde güzellik üzerine bir deney yapıldı. Dove: Bant Projesiolarak adlandırılan çalışma ile kadınlara,  içlerindeki güzelliği, kendilerine olan özgüveni ve kendilerini ışıltılı hissetme gücünü keşfetmelerine yönelik bir deneyim yaşatıldı.  


Bu proje için Dr. Kearney-Cooke, katılımcılardan iki hafta boyunca özel olarak üretilmiş ve kendilerini daha güzel hissetmelerine yardımcı olacak bir “güzellik bandı” takmalarını ve hissettiklerini her gün video ile bir günlüğe kaydetmelerini istedi. Araştırma sonucunda söz konusu güzellik bandının kadınların özgüvenlerini artırmada ve özel yaşamlarını tahmin edemeyecekleri şekilde değiştirmede önemli bir rol oynadığı görüldü. Dove: Bant Projesi sonunda “güzellik bandının” aslında hiçbir aktif madde içermediği, sıradan bir bant olduğu ve aslında kadınların sadece güzel olduklarına inanmalarının, kendilerini güzel hissetmeleri için yeterli olduğu gerçeği ortaya çıktı. 

Dr. Kearney-Cooke, “Bir kadın kendini güzel hissettiğinde, mutluluk ve güvenle ışıldar. Bu çığır açan güzellik deneyi, güzel hissetme gücünün kişinin içinde var olduğunu göstermek üzere kurgulandı” dedi.Dove: Bant Projesi filmi,  özgüvenin kadınların hayatındaki birçok şeyi nasıl etkileyebileceğini gösteriyor. Deney, kadınların dış görünümleri konusunda kendilerine daha fazla güvenmeye başladıkça, kişisel ilişkilerinin de geliştiğini ve günlük hayatlarında daha iyimser bir bakış açısına sahip olduklarını da ortaya koyuyor.

Şükrü Dinçer; “Dove: Bant Projesi filmiyle, olumlu bir ruh hali ve pozitif bakış açısının kadınların kendilerini daha güzel hissetmelerine yardımcı olabileceğini göstererek, tüm kadınlara ilham vermek ve kendileriyle ilgili görüşlerini değiştirmelerine yardımcı olmayı umuyoruz” dedi.


Dailymotion.com/DoveTurkiye ya da Facebook.com/DoveTurkiye sayfasından Dove: Bant Projesi filmini izleyebilir ve@DoveTurkiye'den #güzellikdediğin hashtag’i ile sohbete katılabilirsiniz.


*** Basın Bültenidir...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Değerli yorumunu paylaştığın için teşekkür ederim :)