28 Mart 2017 Salı

Ducray Melascreen

Hayat biz plan yaparken başımıza gelenlerden ibaret ise zaten kimsenin yaşam yolculuğunun mutlak gül bahçesi içinde gitmesi mümkün değil. Kaldı ki gül bahçesinde bile dikenlerin olduğu unutulmamalı.

Bu durumun insan cildi için de geçerli olduğunu söylemek mümkün. Oysa insanların en çok ciltlerine özen gösterdiği de bir gerçek. Zira insanın cildi yaşanmışlıklarının aslında en net göstergesi ki insan cildinde yaşanan en temel sorunlardan birisi de cilt lekeleri.

Cilt lekelerinin oluşmasının temel nedenleri ise şunlar:
 • Yaşlanma: Yaş ilerleyip hücre yenilenmesi durdukça ellerde, alında lekeler ama az, ama çok görünür hale geliyor. Özellikle açık tenlilerde bu durum daha belirgin hale gelebiliyor.
 • Güneş: Sağlıksız güneşlenme, sokağa çıkarken güneş kremi kullanmama, saat 11.00 ile 15.00 saatleri arasında direkt olarak güneş ışıklarına maruz kalma bu lekelere davetiye çıkarıyor
 • Kimi İlaçlar: Sağlık problemleri nedeniyle kullanılan kimi ilaçların da yan etki olarak ciltte lekelere yol açtığı biliniyor
 • Sağlık Problemleri: Özellikle karaciğer problemlerinde lekeler kendini gösteriyor.İşte bu problemlerden sağlık problemleri hariç diğerleri için size önereceğimiz ürün Ducray Melascreen. Ducray markasının bu sorunlar için ürettiği bir marka. Bilenler biliyor ama Ducray Fransızların çok ünlü bir markası. 1930 yılında piyasaya şampuan ile giren markanın ürün gamında yok yok.

Bu seride yer alan ürünler ise lekenin nedeni ne olursa cilde bakım yaparak lekelerin görümünü ortadan kaldırmaya yönelik olan ürünler.  Her yaşta, her cilt tipinde rahatlıkla kullanılabilirler. Cilt rengini düzenlediğini ve doğal bir nemlendirme yaptığını da ayrıca söylemeli.Ducray Melascreen serisinde yer alan temel ürünler ise şunlar:

 • Ducray Melascreen Creme Solaire SPF 50 Yüksek Korumalı Güneş Kremi 
 • Ducray Melascreen Eclat Creme Cilt Rengini Düzenlemeye Yardımcı Bakım Kremi
 • Ducray Melascreen Kahverengi Leke Sorunlarına Yardımcı Krem 
 • Ducray Melascreen Emulsion Solaire SPF 50 Yüksek Korumalı Güneş Emülsiyonu
 • Ducray Melascreen Emülsion SPF 50 Lekelenmeye Meyilli Ciltler İçin Güneş Sütü 
 • Ducray Melascreen Phyto-Aging Serum 
 • Ducray Melascreen Phyto-Aging Gece Kremi 
 • Ducray Melascreen Phyto-Aging El Kremi 

Görüldüğü üzere markanın bu serisinde eller, gece bakımı, güneş ve yaşlanma belirtileri unutulmamış ve hepsi için farklı farklı ürünler bulunuyor.

Siz de bu ürünlerden birine gereksinim duyuyor ama içeriğini de merak ediyorsanız içeriğinde yer alan temel maddeler ürün özelliklerine göre değişmekle beraber temelde şunlar:  Vitamin C, Antioksidan, Glikolik Asit,AHA referansı (alpha -hidroksi asit), Water,Triethylhexanoın,Cyclomethıcone,Avene Thermal Sprıng Water (Avene Aqua),Cetearyl Alcohol Ceteareth-20,Polymethyl Methacrylate,Ceteareth-33,Caprylıc/Caprıc Triglyceride,Ammonıum Acryloy Dımethyltaurate/VP Copolymer,Benzoic Acıd

Bu ürünler nasıl kullanılır sorusunun yanıtı aslında çok belli temizlenmiş bir cilde eğer sadece gece kremi değil ise gece ve gündüz uygulanmalı ama bu ürünlerden güneş kremleri gündüzleri sokağa çıkarken,  gece kremleri ise sadece gece uygulanması gereken ürünler.
Güneş ürünleri günlük yaşamda rahatça kullanılabilecek olan ürünler, yani illa tatile gitmenize gerek yok. Zaten özellikle yaz aylarında sokağa çıkarken mutlaka güneş kremi kullanılmalı ve sokağa öyle çıkılmalı.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Değerli yorumunu paylaştığın için teşekkür ederim :)