28 Eylül 2012 Cuma

En İyi 10 Makyözden Makyaj Önerileri

Dünyaca ünlü Makyözlerden makyaj önerileri, makyaj teknikleri bakalım ünlü makyözlerin makyaj sırları nelermiş hep birlikte öğrenelim.

Kaş pudrası her ne kadar doğal gösterse de etkisi uzun süreli değildir.Hepiniz mi yaşıyorsunuz bunu?Öyleyse ilk olarak kaş kalemini açın ve parçalarını pudranın içine atın. Böylece kalemin kalıcı balmumu etkisiyle pudranız uygulayacağınız yere yapışacak ve uzun süreli etki sağlayacaktır.

Tia HebronSandy SpringsGA


Fondöteni uyguladıktan sonra avuçiçlerinizi 1 dakika birlikte ovalayın. Sonra alın, burun, yanak ve çene bölgesine iyice uygulayın. Ilık uygulamayla daha doğal ve kıskanılır bir makyaja sahip olacağınızdan da emin olun.

Sherri Hubner SnogualmieWA


Yorgun görünen gözlerde kırmızılığı ve solgunluğu azaltan mavi renkte göz kalemi veya far kullanın. Mesela hafif gri renkte farla koyu mavi veya dumanlı gri renkte kalemi beraber kullanabilirsiniz. Mor gibi kırmızı özlü kırmızılığını daha çok ortaya çıkaracak renklerden kaçının.Barbara Stone NYC

Görüntünüzü aşırı abartılı yapmamanın en belirgin yolu: Önce arka fondan başlayın. Mesela fondöteninizi uyguladıktan sonra göz makyajından önce allık ve rujunuzu sürün. Böylece yüzünüz daha parlak görünecek ve az bir gölgelendirme göz kalemi ve maskarayla aşırıya kaçmayacaksınız.

Ricki Gurtman Morgan VilleNJ


Uzun ve yoğun kirpikler için iki maskara kullanın. Önce içindeki kremle kirpiklerinize hacim veren volume maskarayı kirpik başlangıcından başlayarak sürün. Biraz kuruması için bekleyin ve daha sonra içindeki jel ile kirpiklerinizin kıvırcıklaşmasını önleyen uzatıcı maskarayı uygulayın.

Tanya Millet Victorville CA


Eğer rujunuzu yanına almayı unuttuysanız korkmayın. Dudak kremini bir parça alıp pembe pudra veya fara bastırın ve dudağınıza uygulayın. Dudaklarınız daha parlak ve kalıcı olacaktır.

Wendy LickChicago.

Makyajda kapatıcınızı sadece gözaltı morluklarınıza sürmeyin. Fondöteninizden bir açık tonda sarı bazlı kapatıcıyı kirpik çizgisine olabildiğinde yakın şekilde göz çukurlarına ve burun etraflarına hafifçe sürün.

Bobbi Brown


Sıcak su ince kirpiklerin bükülme özelliğini arttırdığı ve kopmasını engellediği için banyo sonrası hemen kirpik kıvırıcısını kullanınız.

Kimberly Soane Newyork City.Size hayran bakışlar mı görmek istiyorsunuz? Önce kirpik çizgisiyle göz kapağındaki çizgi arasında boşluk olmamasına dikkat edin. Önce toz şeklinde farı veya göz kaleminizi uygulayın. Daha sonra kirpik çizgisine olabildiğince yakın şekilde göz kapağını kaldırın ve göz kalemiyle hafif vuruşlar yapın. Böylece gözlerinize ve kirpiklerinize anlam katmış olursunuz.

Ellice Schwab NYC


Kanıtlanmış bir tavsiye: Göz veya dudak kalemini uygularken dirseklerinizi mutlaka rahat edecek bir yere yaslayın (masa gibi) ki daha rahat ve doğru sürebilesiniz.

Shelby Sterrett San Diego.


Sevgiler :)

2 yorum:

  1. bu bilgi çok iyi oldu gercekten :))

    YanıtlaSil
  2. evet dogru bılgılEr gayette bırcok kısıde bılyıordur umarım bunları oNmlı cunkÜ....

    YanıtlaSil

Değerli yorumunu paylaştığın için teşekkür ederim :)