26 Aralık 2012 Çarşamba

Kendi Manikürünü Kendin Yap!

Merhabaaaa!

Tırnağım beklenmedik bir anda kırıldı ve hepsini kısalttım. Birazdan minnak minnak tırnaklar göreceksiniz! :)
Tırnaklarımı kısaltınca ne yapsam, ne sürsem diye karar veremedim sonra manikür yapmaya karar verdim.Tabi kolay manikür yaptım. Kuaförlerin yaptığı gibi değil ama kuaföre gitmeden de kendi başımıza kolayca yapabileceğimiz bir yöntem. Ama yinede görünüş itibariyle güzel! 
Benim gibi beceriksizler için iyi bir yöntem deneyin derim :)Evet,öncelikle malzemelerimiz belli,olmazsa olmazımız kağıt bandımız :) ve benim oje olarak çook önceden almış olduğum Avonun manikür setini kullandım.Öncelikle tırnak uçlarımızı istediğimiz boyutta açık bırakarak bandımızı yapıştırıyoruz.Bantları yapıştırdıktan sonra açık kalan tırnak uçlarımıza beyaz ojeyi sürüyoruz.
Ojenin kuruduğundan emin olduktan sonra bantları kaldırıyoruz.Daha sonra üzerine açık beyaz(rakı beyazı dediklerinden) yada şeffaf cilada uygulayabilirsiniz.Ben manikür setindeki top coatı sürdüm.Rengi şişesinde yavru ağzı gibi bir renkmiş gibi görünüyor ama sürünce tırnak rengi gibi duruyor ve parlak bir görünümü var.Avonun manikür setini alalı çok oldu ama hala kataloglarda görüyorum sadece şişeleri değişmiş.Üstelik manikür setinin içinde kendi bantları da buluyor. Almayı düşünürseniz tavsiye ederim.
Gerçekten çok pratik bir uygulama ve her kıyafetinize uyumlu acil durumlar için güzel bir tercih.
Umarım beğenirsiniz. 
Bu arada tırnaklarımın kısalmış haliyle ilgili düşüncelerinizi bilmek isterim :) 
Açıkçası kısa haline ben pek alışamadım moral verin bana :)


Sevgiler....

4 yorum:

 1. Kısa halleri bile benimkilerden çok uzun :)) Ama manikürün çok güzel olmuş, kağıt bant iyiymiş hiç aklıma gelmemişti.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tırnaklarımın en kısa hali :) Teşekkür ederim başka kağıt bantla yaptığım manikürlerde var bakarsın :)

   Sil
 2. kısa mı yok artık kesinlikle benimkinin 2 katı=)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ama benim tırnaklarımın en kısa hali :)))

   Sil

Değerli yorumunu paylaştığın için teşekkür ederim :)