29 Ekim 2012 Pazartesi

Gazete Baskılı Tırnaklar

Başlıktan da anlaşıldığı üzere bugün gazete baskılı tırnaklar göreceksiniz :) Daha önceden görüp tırnağıma uygulamıştım gayette güzel olmuştu. Bugün tekrar yapıp sizlerle de paylaşmak istedim. Tabi görseller hazır ben yazısını ancak yazma fırsatı buldum :) Bugün gazete baskısı yaptığımda bir tırnağım da kaydırdım yazılar kayık oldu ama bilerek düzeltip tekrar fotoğrafını çekmedim ben dikkat etmedim siz dikkat edin diye :)

Aşama aşama anlatmak istiyorum.Öncelikle zemin olarak açık renkler uygulamak gerekiyor  gazete kağıdıyla baskı yaptığımızda yazıların belirgin olabilmesi için ben beyaz renk üzerine uyguladım.Nude tonlarında zemin rengin üzerine de yapabilirsiniz gayet güzel oluyor.Mükemmel olmadı tabi ama idare eder sizin becerinize kalmış bir şey :) Daha önceden sarı ojenin üzerine de yapmıştım güzel olmuştu.


Malzemelerimiz gazete,makas,kolonya veya alkol,zemin için beyaz oje ve baskı sonrası son kat için cila.Öncelikle gazeteyi 10 parçaya,tırnak boyutuma göre kesiyorum.


Zemin rengimizi sürüyoruz. Rapsodi 302 nolu ojeyi sürdüm.

Kuruduktan sonraKestiğimiz gazete parçasını tırnağın üzerine bırakıp kolonya döktüm ve gazete kağıdını tırnağıma bastırdım. Ve yavaşça gazeteyi kaldırdım.Aynı şekilde tek tek diğer tırnaklarımıza da uyguluyoruz. Daha sonra üzerine cila sürüyoruz.

Ve sonuç

Daha farklı şekilde uygulayanlar var  ama bana kolay gelen uygulama şekli bu şekilde ve böyle uyguladım :)
Gayette halimden memnunum :) heheh

Umarım beğenirsiniz. Denemeyen varsa eğer hemen denesin gayet eğlenceli.
Ah zamanım yok, aman ben uğraşamam demeyin 5-10 dk da şip şak yapabileceğiniz bir şey. Hadi bakiiiim alın gazeteleri baskı yapıyoruz!  :)

Sevgiler :) 

4 yorum:

  1. çok hoş olmuş, ilk fırsatta denerim:)

    YanıtlaSil
  2. teşekkür ederim :) farklı renkler üzerinde de deneyip paylaşmayı düşünüyorum takipte kalın :)

    YanıtlaSil
  3. bende yabmısdım ugrasdırıyor bAya yakıŞmış gene ellerıne (: gasteyı cekerken dıkkad etmek lazım bıkac tanesınde bozulma oldu gerı duzelttım

    YanıtlaSil

Değerli yorumunu paylaştığın için teşekkür ederim :)