24 Haziran 2018 Pazar

Erkeklerde Meme Büyümesi ve Jinekomasti


Bazen hormonal sorunlar, bazen de genetik faktörler erkeklerde meme büyümesine sebebiyet verebiliyor. Psikolojik açıdan erkekleri bir hayli rahatsız eden bu sorundan kurtulmak ise artık çok kolay! İlerleyen tıp teknolojisi sayesinde geliştirilen yeni teknikler, jinekomasti yani meme küçültme ameliyatının çok daha kolay bir biçimde gerçekleştirilmesine olanak tanıyor. Ancak öncesinde meme büyümesinin nedeninin araştırılması gerekiyor.Aslında erkeklerde meme büyümesi ergenlik döneminde çok sık yaşanan bir durumdur. Ergenlik döneminin sona ermesi ile beraber bu problem de herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan, kendiliğinden ortadan kalkıyor. Bu nedenle erkeklerde meme büyümesi sorununa müdahale etmek ve tedaviye başlamak için mutlaka ergenlik dönemini tamamlanmasının beklenmesi gerekiyor.
Jinekomasti Nasıl Yapılıyor?
Bu ameliyatta meme ucunun kemen altına uygulanan kesiler ile memedeki fazla yağ dokusu çıkarılıyor. Şayet meme büyümesi yüksek orandaysa ve yağ dokusunun çıkarılması halinde ciltte bir sarkma da meydana gelebilecekse fazla deri de yine kesi uygulanarak çıkarılıyor. Ameliyat sonrasında hafif bir iz kalabiliyor ancak bu iz zamanla cilt rengini almaya başladığından görünümü çok daha hafif bir düzeye geriliyor.
Artık iyileşme sürecinin de bir hayli kısaldığını belirtmek mümkün. Günlük hayata uzun bir ara vermeye gerek kalmadan, gayet konforlu bir süreç eşliğinde meme büyümesi probleminden kurtulmak mümkün hale geldi. Bu konuda merak ettiğiniz soruların yanıtlarını buradan da okuyabilirsiniz. Sadece 24 saat sonrasında taburcu olmak mümkün olduğundan klinik ortamda uzun süre kalmaya da gerek olmuyor.
Jinekomasti Sonrasında Neden Korse Kullanılır?
Ameliyat sonrasında hastaların 3 hafta jinekomasti korsesi kullanması gerekiyor. Bunun nedeni ise cilt altında sıvı birikmesini önlemektir. Çok sayıda kişi korse kullanımı noktasında tedirginlik duyabiliyor ancak bu korseler aslında günlük hayatta size herhangi bir sıkıntı yaşatmaz.
Aynı zamanda kıyafetlerin altından da belli olmuyor. Bu nedenle rahat bir süreç eşliğinde korse kullanımı mümkündür. Ameliyat sonrasında sadece birkaç hafta ağır hareketler yapmaktan kaçınmak yeterli olabiliyor. Ayrıca ameliyatın genel anestezi ile gerçekleştirildiğini de belirtmek lazım. Herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmiyor. Operasyon sonrasında hissedilebilecek hafif ağrı da ilaçlar ile kontrol altına alınabiliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Değerli yorumunu paylaştığın için teşekkür ederim :)